טיפים

לבוש

 

התאמת צבעים לגוון הפנים

ככלל, יש להימנע מצבע לבוש המשתייך לקבוצת הצבע של עור הפנים. אם אתם שייכים לאנשים שגוון עורם שחום, הימנעו מבגדים חומים, צהובים וכתומים. העדיפו כחולים, ורודים, סגולים.

 

קוד לבוש

במקום העבודה יש להימנע מבגדים צמודים המבליטים את צורת החזה, הטוסיק, או המפשעה. זכרו, אתם מייצגים קודם כל את מקום העבודה, ולא מייחצנים את האגו שלכם…

 

ארגון הארון

ככלל, תמיד כדאי לוותר על שני מדפים ולתלות כמה שיותר בגדים. קל יותר לתפעל קולב מאשר חולצה מקופלת כשרוצים דווקא את זו שבתחתית הערימה…

 

להיפטר מהבגדים

לא לבשתם את הבגד כבר שנתיים? זה הזמן להעביר ל'ויצו, או ליד שניה. יחד עם זאת, מומלץ לשמור על בגדים כמו מכנסים קלאסיים, חולצה חלקה מכופתרת או ז'קט מחויט.

 

פיתויי סוף עונה

איך לעמוד בפניהם? לקניון או ליום קניות, מומלץ להגיע עם רשימת קניות מדויקת. בדקו מה באמת חסר לכם בארון, והרשימה תהווה עבורכם סמן ימני: גם אם הבגד עולה רק 30 שקל, אם הוא מיותר – הוא מיותר.

 

 

 

 

 

ארוח

 

סדר ישיבה בארוח/ארוחה פורמאלית

בעל הבית/המארח ישב בראש השולחן. מצד ימינו ישב האורח החשוב ביותר, מולו בת זוגו, וכך בסדר יורד מבחינת החשיבות תוך הקפדה על הושבת בן-בת-בן-בת. בן/בת הזוג של המארח – ישב/תשב מולו בקצה השני של השולחן.

 

עזרה במהלך הארוחה

בארוחות מרובות משתתפים, או בארוחות עם מנות רבות, כדאי למנות מישהו מבני המשפחה שיעזרו בניהול הטכני של הארוחה. יביאו מנות, יורידו מהשולחן, וכו. אפשר גם לקחת את הבת/בן של השכנים, סטודנט/סטודנטית, שישמחו לקבל אפילו שכר מינימום וכך כולם יצאו מורווחים: העוזרים ירויחו דמי כיס, והמארח/ת, במקום לרוץ בין המטבח לפינת האוכל – יהיו חופשיים יותר להיות עם האורחים ולנהל סמול טוק בזמן הארוחה.

 

סידור סכו"ם

אז איך באמת מסדרים? כף וסכין מימין, מזלג משמאל. כפית ומזלג קטן לקינוח – בראש הצלחת. ניתן לאכול עם המזלג ביד שמאל, או לחתוך מראש כמה חתיכות קטנות ואז להעביר את המזלג ליד ימין. אם יש עוד מנות במהלך הארוחה, יש צורך להחליט מראש אם מוסיפים מזלג וסכין לכל מנה, או מבקשים מהאורחים לשמור על הסכו"ם לאורך כל הארוחה. בתיאבון.

 

הכלים שמסביב לצלחת

מצד שמאל, תהיה צלחת קטנה להניח עליה את הלחם והחמאה שלקחתם מהכלי המרכזי, ואם יש כלי נפרד לסלט – אף הוא יבוא מצד שמאל של הצלחת המרכזית. ובצד ימין, הכי קרוב לצלחת, תהיה כוס המים/מיץ, ולימינה כוס היין האדום, הלבן, וכוסית ליקר לסיום הארוחה. ואם כולם יקפידו על הסדר הזה, אף אחד לא ייקח לשני את הלחמניה או הכוס…

 

מה מביאים כשמתארחים

פרחים – מביאים ביחד עם אגרטל. אל תתנו למארח/ת להתחיל לחפש אם יש לו… אפשר גם לעשות משלוח כמה שעות קודם. זה יקל מאד על המארחים. אוכל – חייבים לוודא עם המארח/ת שהמנה שמביאים אכן מתאימה ומתחברת לארוחה. אפשר להביא בכלי שיכול להישאר כמתנה, או כלי חד פעמי – זה יחסוך למארח/ת שטיפה. יין – כדאי גם כן לוודא עם המארחים שהסוג מתאים.

 

 

תדמית

 

בגד קלאסי

כיצד בוחרים? ראשית, שיהיה מחומרים טובים בלבד, על מנת שישמש אותכם לאורך זמן. בחרו גיזרה קלאסית, כזו שאינה מזוהה עם אופנה מסוימת, אלא עומדת בזכות עצמה כל שנה מחדש.

 

מחרוזות

כיצד להתאים למבנה הגוף? לאישה נמוכה אפשר שתגיע עד מעט מתחת לחזה. נשים גבוהות יכולות לענוד גם שרשראות ארוכות במיוחד. אם הצוואר כבר מעט מקומט – כדאי להימנע מללכת עם מחרוזות קצרות וצמודות לצוואר כדי לא למשוך לשם תשומת לב.

 

ז'קט לגבר

יגיע באורכו עד מחצית הגובה בין הצווארון לבין הרצפה (כולל נעלים)

ז'קטים לגברים באים בכל מידת רוחב, ועם 3 מידות אורך: לגבר גבוה = T, לגבר ממוצע = R , לגבר נמוך = S.

 

אורך שיער

לנשים נמוכות קומה ( 167 ומטה…) כדאי לבחור בתספורת קצרה ( שיער ארוך ידגיש את גובהך הנמוך ), או לאסוף את השיער עם תסרוקת לגובה כדי ליהנות מהאשליה האופטית הארוכה.

 

בחירת ליפסטיק

 

השפתון הוא החשוב מכל תכשירי האיפור. השוק מוצף בעשרות גוונים ועל מנת להגיע לצבע הנכון עבורך יש צורך בהרבה סבלנות. כדאי למרוח את השפתון ולחכות מספר דקות על מנת לראות שהצבע לא משתנה בהתאם לחומציות הרוק. אדום נפלא יכול להפוך לכתום … ועוד משהו – לא מומלץ לנסות יותר מ 3 צבעים בפעם אחת.

 

 

 

 

פרזנטציה

 

פתיחת פרזנטציה

כמה דרכים לרתק את הקהל כבר מהרגע הראשון. למשל: להתחיל בסיפור אישי, בשאלה הפונה לקהל, בציטוט מהעיתון, בציטוט אימרה של מישהו מפורסם, במשל, בתמונה מעניינת /פרובוקטיבית.

 

התנגדות מהקהל

להסתכל למתנגד בעיניים, להתקרב אליו, לומר קודם משהו חיובי על התנגדותו (שאלה מעניינת, תודה שעוררת את הנושא) ואז לענות . אפשר גם לפנות אל הקהל ששמע את ההתנגדות, ולשאול אם מישהו רוצה להתייחס לשאלה. אם התשובה צריכה להיות ארוכה – לענות את העיקר, ולהזמין אותו לגשת בהפסקה או בסוף ולהרחיב לו את התשובה.

 

עמידה מול הקהל

כדאי להשתדל לדבר מול הקהל בלי שום מחיצה (פודיום, כיסא). לזוז במרחב החלל עד כמה שניתן לימין, לשמאל, קדימה ואחורה. לדבר עם הידיים מושטות קדימה בתנוחה מזמינה, להימנע מידיים על המתניים, להימנע מידיים בכיסים.

 

הכנה לפרזנטציה

להתעדכן בחדשות המקומיות, בתחום שעליו מרצים, התעמלות קלה להמרצת מחזור הדם, להכין הלבוש בלילה כדי שלא יהיו הפתעות ובזבוז זמן בבוקר, ארוחה קלה ביותר שעה לפני.

 

פחד קהל

הפחד מספר אחד של אנשים. הם מוכנים למות ולא לעמוד מול קהל ולדבר…. הפחד העיקרי הוא מה יקרה/מה יחשבו/מה יגידו עלי אם לא אצליח במשהו…. חרדת ביצוע…. אז, כדאי לזכור/לדמיין, שכל האנשים בקהל התחילו את הבוקר בישיבה על אסלה…. כמוך…..

 

 

 

 

 

שפת גוף

 

איתור שקר

שיפשוף אף, משיכה בתנוך האוזן, אישונים מוגדלים, הסתה של העיניים לצדדים, כיסוי חלקי של הפה עם האצבעות, סגירה של הפה, והכי חשוב לזכור – לשים תמיד בקונטקסט. תנועה אחת לא מעידה בהכרח על שקר !!!!!!

 

להפגנת בטחון עצמי

גו זקוף, ידיים חופשיות לצידי הגוף, רגליים מפוסקות ברוחב אגן, חיוך, עיניים ישירות אל המתבונן מולך, קול צלול ובטוח (לא חזק ולא חלש).

 

סימני חיזור של בחור אחרי בחורה

סידור השיער/ליטוף הקרחת, סידור חגורת המכנסיים, מבט על הצוואר ומטה…. ראש מעט מורכן קדימה ועיניים מרוכזות בעיני הבחורה, מתיחת בית החזה.

 

להפגנת דומיננטיות

ידיים על המותניים, ישיבת "ארבע" – קרסול רגל אחת, מונח על ברך הרגל השניה, הרמת הסנטר והטיית הראש כלפי מעלה, לחיצת יד כפפתית (יד ימין לוחצת ויד שמאל עוטפת את כף היד של השני כמו כפפה).

 

לאותת למישהו לעצור

למשוך את תיק הצד לקידמת הגוף, לשלב ידיים, לשלב ידיים עם ספר או עם ניירות, להעביר את משקל הגוף לאחור (רגל קדימה ורגל אחור) להסתכל לצדדים במקום ישירות לעיניו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-04-12T20:41:39+03:00

תפריט נגישות

פיתוח האתר: EOI פיתוח אתרים עיצוב האתר: סטודיו עדנה ריקלין הצהרת נגישות